Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
146 postów 178 komentarzy

Restytucja Monarchii w Polsce

Beata Andrejas Wrocław Clooney - Restytucja Monarchii Parlamentarnej (wiecowej) w Polsce XXI w. Polska Racja Stanu, Sejm Walny, Narodowa Polityka Państwa, Federacja Młodzieży Walczącej, Narodowe Siły Zbrojne Autor i producent KRÓLEWSKA TV,

Jakie prawo będzie stanowił Duda skoro namaścili go żydzi ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Partyjny Duda urnowy jest beneficjentem żydo-niemieckiej, masońskiej, antypolskiej UE i reprezentuje interesy judeopolonii, czego dowodem jest jego uczestnictwo w nielegalnych, antypolskich obradach izraelskiego knesetu w Krakowie 27.1.2014.

 

Na zdjęciu szkolony w Luksemburgu Hermeliński, sędzia TK i przew. PKW, który naliczył (ręcznie ?) zaledwie 22.141 Polaków uprawnionych do głosowania w całych USA dnia 10.5.15. 

Sejm Walny ostrzega Polaków przed uprawianiem partyjnej religii wyborczej:

Pomimo wyraźnych przesłanek do unieważnienia ex lege wyborów urnowych z 16.11.14 i 10.5.15 opozycja partyjna milczy w sprawie - dlaczego ?
 
Na początku filmu POLSKA AMBONA w Bazylice Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, z której przemawiano wyłącznie po polsku:
 
/-/ Beata Andrejas,
mgr prawa, mediator-legalista, Poseł Ziemi Wrocławskiej
 

KOMENTARZE

 • @@@@
  Czytać, bardzo ważne!!!! Oczy się otworzą widząc w jakim bagnie żyjemy!!! Wyszkowski o Operativgruppe Warschau...Pielgrzymi Smoleńscy w orszaku Pierwszej Damy
  (Autor niniejszego artykułu zastrzegł sobie tymczasową poufność.) Widziane z Wiednia „obrazki“ wyznaczające cel przygotowywanej pielgrzymki, skłaniają także do wejścia na drogę rozważań przy okazji i w nawiązaniu do publikacji umieszczonej na stronie internetowej Pana Prof. dr hab. Mirosława Dakowskiego treści artykułu, za ukazującym się w Monachium magazynie FOCUS, z dnia 19.04.2010 r., autorstwa J. Hufelschulte. Całość tu: http://trommelmann.blogspot.com/2011/09/wyszkowski.html
 • To poniżej mówi wszystko!
  Wystarczy kilka cytatów z Talmudu by pokazać prawdziwy charakter jego treści:

  “Wycinajcie istoty ludzkie, gdyż narody świata nie są ludźmi, lecz zwierzętami.” Baba Mecia 114,6.

  “Na dom goja (goj znaczy nieczysty, ubliżające określenia nie-Żyda) patrzcie jak na zagrodę dla bydła.” Tosefta, Erubin VIII.

  “Kiedy ktoś patrzy na zamieszkałe domy gojów, mówi ‘Pan zniszczy dom dumnego.’ A kiedy widzi się je zniszczone, mówi ‘ujawnił się Pan zemsty.” The Babylonian Talmud, Beraszot 58,6.

  “Ci którzy nie znają Tory i proroków muszą być zabici. Kto ma władzę by ich zabić, niech zrobi to otwarcie mieczem, a jeśli nie, niech użyje podstępu i skończy z nimi.” Schulchan Aruch: Choszen Hamiszpat, 425,50.

  “Żyd może okraść goja, może go oszukać w rachunku, który winien być przez niego odebrany, inaczej byłoby zhańbione imię Boga.” Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat, 318.

  “Gdyby goj któremu Żyd jest winien pieniądze zmarł i jego potomkowie nie wiedzieli o długu, Żyd nie ma obowiązku go spłacić.” Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 283,1.

  “Syn Noego, który ukradłby grosz powinien być skazany na śmierć, ale Izraelita może zrobić krzywdę gojowi, gdyż jest napisane nie zrobisz krzywdy sąsiadowi, ale nie jest powiedziane nie zrobisz krzywdy gojowi.” Miszna, Sanhedryn, 57.

  “Rzecz zgubiona przez Goja może nie tylko być trzymana przez tego kto ją znalazł, ale jest zakazane by ją zwrócić.” Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat. 266,1.

  “Kto złożył przysięgę w obecności Gojów, rabusiów i urzędnika celnego nie jest za nią odpowiedzialny.” Tosefta Szebnot, 11.

  Autorzy Talmudu wiedzieli co by to oznaczało gdyby ten okropny kodeks moralny kiedykolwiek został ujawniony gojom. Dlatego by chronić przywódców rasy odpowiedzialnej za praktykowanie tych doktryn wpisali następujące oświadczenie: “Ujawnić cokolwiek gojowi o naszych relacjach religijnych równałoby się z zabiciem wszystkich Żydów, gdyż gdyby goje dowiedzieli się czego o nich uczymy, zabiliby nas otwarcie.” Book of Libbre David 37
 • @@@@
  http://media.wpolityce.pl/cache/cb/60/cb60aaa946ec5ee10ecb17811863899c.jpg Sumlinski o Stonodze: „To jest właśnie podstępna, wielopoziomowa, wyrafinowana gra służb”....Według dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, należy uważać na działania Zbigniewa Stonogi, biznesmena, który ujawnił akta prokuratorskie ws. afery podsłuchowej.
  Stonoga to jest nowe objawienie, to jest nowy Mesjasz, który walczy z systemem. To jest właśnie podstępna, wielopoziomowa, wyrafinowana gra. Służby specjalne są wytrenowane w takich grach operacyjnych, gdzie gra toczy się na pierwszym planie, ale ludzie nie wiedzą, co się dzieje w tle. Nie mają o tym zielonego pojęcia, że to, co się dzieje na pierwszym planie jest teatrem dla opinii publicznej. A prawdziwa treść jest za kurtyną, jest przedstawiona tak, że przeciętny człowiek tego nie widzi
  — mówił Sumliński na jednym ze spotkań promujących książkę „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”.
  W tej chwili dzieją się rzeczy, których wiele osób nie rozumie. Po prostu następuje przegrupowanie sił. Po klęsce Bronisława Komorowskiego, układ, który dotąd niszczył Polskę zdał sobie sprawę, że dalej nie da się już jechać samą Platformą i szykowana jest szalupa po szalupie. Ta pierwsza to była szalupa z panem Petru, ta druga to jest szalupa z panem Stonogą. Być może nie jest to ostatnia szalupa, ale ta jest rzeczywiście przygotowana w sposób niezwykle staranny i w sposób bardzo sprytny
  — przestrzegał dziennikarz. Ps. Teraz to Stonoga czy Petru są spaleni na starcie , bo dużą rolę odgrywa nieufność . Dołączyć do nich może np. Kukiz. - W końcu dowiemy się "kto stoi za Kukizem"? Muzyk zapowiada, że przedstawi 16 "reprezentantów" sprawy - po jednym na województwo.. http://wpolityce.pl/polityka/256087-w-koncu-dowiemy-sie-kto-stoi-za-kukizem-muzyk-zapowiada-ze-przedstawi-16-reprezentantow-sprawy-po-jednym-na-wojewodztwo - Centrum A, Smitha i prawa pracownicze chyba kataryniarzu pogięło cię już zupełnie....Kukiz a gdzie konkretny program, przejrzyste nazwiska, nie dam się nabrać, same ogólniki...Kukiz mataczy , może odniósł by się do KW z którego startował do samorządu jak i na prezydenta i osób które wpłacały na jego kampanię. Ten pan podjął tylko jedną "walkę" o stołek. Kukiz to wystrugany z banana przez bezpieczniackie watahy agent wpływu PO. On ma przekierować niezadowolonych z PiS na w pełni kontrolowany ruch "społeczny", który zachowa status quo... tzw. antysystemowcy to wielki znak zapytania. Ryzyko jest olbrzymie gdy głosuje się na ludzi, którzy żadnym dobrem w polityce się nie wykazali. Matka Kurka dokładnie opisał czerwoną zarazę Kukiza. Oni nami rządzą od 1945 r.: za Bieruta Gomółka, potem Gierek, za niego sowiecka żydomatrioszka Margulis vel Jaruzel, potem żyd Dickman vel Mazowiecki, Unia Demokratyczna, U.Wolności, Platforma, Kukiz...Przypominam niepamiętającym, że Kukiz POpierał Donka gdy ten mówił, że Polskość to nienormalność, resztę sobie dopiszcie ...
 • @@@@
  https://i1.wp.com/parezja.pl/wp-content/uploads/2014/04/%C5%BCydzi-300x200.jpg Wrocław sprzedaje Gminie Żydowskiej działkę za 1% wartości.. Jak donosi portal fronda.pl i Gazeta Wrocławska Rada Miejska Wrocławia wydała zgodę na sprzedaż działki Gminie Żydowskiej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że radni zgodzili się na 99% ulgi i za działkę o powierzchni 118m² do kasy miasta wpłynie zaledwie 1817,71 zł.

  Zakupiona działka znajduje się przy ul. św. Antoniego, obok synagogi Pod Białym Bocianem. Urzędnicy twierdzą, że sprzedaż nieruchomości wiązała się ze zobowiązaniami dotyczącymi zakończenia tzw. postępowania regulacyjnego. W związku z tym Gmina Żydowska zrezygnowała z roszczeń do kilkudziesięciu nieruchomości, które należą do miasta Wrocławia.

  Przewodniczący wrocławskiej Gminy Żydowskiej – Aleksander Gleichgewicht stwierdził:

  Ten teren nam się po prostu należał i tyle.

  Jednocześnie uważa on, że działanie wrocławskiego ratusza nie jest „specjal- nym traktowaniem”.

  Sposób, w jaki działka zostanie zagospodarowana nie jest jeszcze znany.

  Dominik Górczak

  ——————————-

  Źródło: fronda.pl

  Foto/wikimedia.org

  Za; http://parezja.pl/wroclaw-sprzedaje-gminie-zydowskiej-dzialke-za-1-wartosci/
 • @@@@
  https://i0.wp.com/wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/10/a96.jpg Stumetrowa działka w samym centrum za 1800 zł. – Ten teren nam się po prostu należał i tyle – mówi Gleichgewicht przewodniczący wrocławskiej Gminy Żydowskiej. Radni Rady Miejskiej we Wrocławiu zgodzili się ostatnio na sprzedaż działki o powierzchni 118 mkw.

  — Chodzi o teren przy ul. św. Antoniego, tuż obok synagogi Pod Białym Bocianem. — Z 99-procentową bonifikatą kupi go Gmina Żydowska. Grunt w centrum miasta będzie kosztował 1817,71 zł.

  - Teren przy synagodze nam się po prostu należał - mówi Aleksander Gleichgewicht, przewodniczący Gminy Żydowskiej Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3392803,stumetrowa-dzialka-w-samym-centrum-za-1800-zl-kupila-ja-gmina-zydowska-z-99procentowa-ulga,id,t.html?cookie=1

  Aleksander Gleichgewicht, przewodniczący wrocławskiej Gminy Żydowskiej, w takim traktowaniu nie widzi niczego specjalnego.

  – Ten teren nam się po prostu należał i tyle – mówi Gleichgewicht.

  Na razie Gmina nie ma konkretnego planu na zagospodarowanie działki.

  – Teren przy synagodze nam się po prostu należał

  – mówi Aleksander Gleichgewicht, przewodniczący Gminy Żydowskiej.


  Komentarz: info/skrót z mainstreamowego i regionalnego źródła.

  Za: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3392803,stumetrowa-dzialka-w-samym-centrum-za-1800-zl-kupila-ja-gmina-zydowska-z-99procentowa-ulga,id,t.html?cookie=1

  Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/stumetrowa-dzialka-samym-centrum-1800-zl-kupila-gmina-zydowska-99-procentowa-ulga-2014-10 / Październik 13, 2014
 • @@@@
  „Judeopolonia. Nieznane karty historii PRL” – Wyd. Służby specjalne PRL w 1981 r.
  Opublikowano 29/10/2014 by emjot
  W 1981 służby specjalne PRL wydały książkę pt. — „Judeopolonia. Nieznane karty historii PRL” .

  — Jej autorem był płk wojskowej informacji Zdzisław Ciesiołkiewicz — pod jego nazwiskiem książka została wznowiona w 1989 przez wydawnictwo Unia Nowoczesnego Humanizmu Władysława Brulińskiego).

  Każdy Polak powinien zapoznać się z tą książką.

  Ps. Tu jest ta książka: http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Komplet.pdf — troszkę niewyraźna kopia ale innej nie znalazłem w internecie, gdyby ktoś poprawił komputerowo lub przepisał i wrzucił nową byłoby świetnie.

  Źródło: Komentarz: Franza do: Franz o Poczet katów Polaków – S… / „Judeopolonia. Nieznane karty…
 • @@@@
  https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/leszek-miller-300x200-1.jpg?w=615&h=410 Zorganizowany rabunek państwa na ogromną skalę – metodycznie realizowany od lat 80. Do dzisiaj. Kto stworzył ten mechanizm?
  Opublikowano 21/03/2015 by emjot
  [Artykuł jest przedrukiem z Naszego Dziennika (2013), dlatego nie ma ani słowa o roli i współodpowiedzialności Kaczyńskich – założonego przez nich Porozumienia Centrum a obecnie Pis, PSL – jak również hierarchii katolickiej… no i kluczowej roli JPII — czyli o prawdziwym UKŁADZIE — emjot]... 1992 r. Leszek Miller w wywiadzie dla „Trybuny Ludu” wypowiedział zdanie, które mówi niemal wszystko o fundamentach III Rzeczypospolitej:

  — Wielu myśli, że kupili sobie milczenie i że ich tajemnice spoczywają w archiwach MSW. Ale być może nie wszystko znajduje się na Rakowieckiej.

  Z całą pewnością dysponenci tych tajemnic mają mocne karty w grze o Polskę, — jednak nie ta wiedza jest dziś największym problemem, ale stworzenie układu, który pozwolił na pozakulisowe działania często anonimowych reżyserów życia politycznego w III RP.


  BUDOWANIE UKŁADU

  Norwegowie po drugiej wojnie światowej doskonale wiedzieli, że dla dobra kraju i przyszłych pokoleń potrzebne jest całkowite zerwanie z państwem Quislinga, czyli państwem zdrajców i kolaborantów.

  W ciągu dwóch lat od zakończenia II wojny światowej nastąpiło tam całkowite rozliczenie współpracowników kolaboracyjnego rządu:

  — osądzonych zostało blisko 100 tys. osób, wykonano 25 wyroków śmierci, członków partii Nasjonal Samling pozbawiono prawa do piastowania urzędów państwowych, zasiadania w zarządach spółek, pełnienia wyższych funkcji społecznych, — utracili oni prawo do wykonywania takich zawodów, jak adwokat, lekarz, dentysta itp. — oraz prawo do posiadania własności prywatnej.

  — Ich dzieci i członkowie rodzin aż do trzeciego pokolenia nie mogli piastować żadnych stanowisk państwowych.

  A w Polsce stało się dokładnie odwrotnie:

  — dawni komuniści stali się dzisiejszymi kapitalistami i biznesmenami, zabezpieczyli kariery swoich dzieci we wszystkich kluczowych dla funkcjonowania państwa dziedzinach i stworzyli układ silniejszy od tego, który był pod przewodnią rolą PZPR. Głównymi architektami nowego układu

  –zdaniem dr. hab. Sławomira Cenckiewicza

  – byli ludzie tajnych służb – wywiadu oraz kontrwywiadu cywilnego i wojskowego PRL.

  Od połowy lat osiemdziesiątych służby te zajmowały się kontrolą handlu zagranicznego i tworzeniem tzw. spółek polonijnych, — przygotowując proces uwłaszczenia nomenklatury w oparciu o prywatyzację państwowego majątku.

  — weszła w życie ustawa ułatwiająca działalność firmom polonijnym i od tego czasu wywiad wojskowy tworzył w wielu krajach świata swoje ekspozytury, działające jako przedsiębiorstwa handlowe, produkcyjne i usługowe.

  Jest to jednocześnie czas, gdy firmy polonijne zakładała niemal cała późniejsza czołówka biznesu III RP, — m.in. Ryszard Krauze, Jerzy Starak, Piotr Buchner, Zbigniew Niemczycki, Jan Wejchert.
  https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/krauze-2.jpg?w=640
  krauze 2Do kontroli wszystkich takich przedsiębiorstw w PRL władze powołały Polsko-Polonijną Izbę Handlową Inter-Polcom, — a w jej władzach zasiedli Jan i Henryk Kulczykowie, Jan Wejchert, Kazimierz Pazgan i wielu innych.

  Po 1989 r. blisko 2,5 tys. osobowych źródeł informacji służb wojskowych zostało ulokowanych w urzędach centralnych, administracji publicznej, organizacjach społeczno-politycznych, na uczelniach, w mediach, w bankach, firmach prywatnych, spółkach i przedsiębiorstwach państwowych.

  — Nie był to jednak problem tylko i wyłącznie okresu transformacji, bo skutki tego ulokowania agentury odczuwaliśmy także po jego zakończeniu.

  Profesor Feliks Grądalski, wykładowca w Katedrze Teorii Systemu Rynkowego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, uważa,

  — że u nas w wyniku zgody ekipy Tadeusza Mazowieckiego na zaniechanie dekomunizacji — proces prywatyzacji bez lustracji i dekomunizacji doprowadził do symbiozy władzy politycznej z władzą ekonomiczną oraz utworzenia układu postkomunistycznego.

  PIERWSZY MILION NA ROZRUCH

  To właśnie ludzie związani z wywiadem wojskowym i tajnymi służbami PRL byli głównymi kontrolerami i beneficjentami Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, którego dyrektor generalny Grzegorz Żemek po latach powiedział przed sądem:

  — FOZZ powstał m.in. po to, abym mógł kontynuować zadania zlecone mi przez wojskowe służby specjalne.

  Sam Grzegorz Żemek — (współpracownik Zarządu II Sztabu Generalnego o ps. „Dik”) — był osobą bardzo doświadczoną w sektorze handlowo-bankowym, w którym przez szereg lat piastował kierownicze stanowiska.

  Nie mniejsze doświadczenie posiadał we współpracy z wywiadem wojskowym, dla którego robił analizy ekonomiczne i polityczne, typował kandydatów do werbunku, oceniał partnerów biznesowych i dokonywał operacji bankowych. https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/grzegorz-zemek-300x203-3.jpg?w=522&h=353 To wywiad ulokował go jako radcę w przedstawicielstwie Banku Handlowego w Paryżu i Luksemburgu, który był agendą Narodowego Banku Polskiego. https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/dariusz-rosati-300x221-4.jpg?w=506&h=373 Z tajnymi służbami PRL związani byli także inni członkowie rady nadzorczej FOZZ — (przed 1989 r. wszyscy byli również związani z sektorem finansowym i bankowym):

  — Janusz Sawicki „Jasa”, „Kmityn”, — w latach osiemdziesiątych etatowy, niejawny pracownik MSW,

  — Wojciech Misiąg „Jacek”,

  — Jan Boniuk „Bon”, „Donek”,

  — Grzegorz Wójtowicz „Camelo”, „Camel”,

  — Dariusz Rosati „Buyer”,

  — Zdzisław Sadowski „Robert”

  — i Jan Wołoszyn „Okal”.

  Michał Falzmann, — inspektor NiK, który wykrył nieprawidłowości w Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego i doprowadził do ich ujawnienia,

  — obliczył, że w wyniku niejasnych operacji finansowych na działalności Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego państwo straciło ogromne, a na dodatek niemożliwe do dokładnego określenia sumy.

  Wystarczy podać, że sąd oskarżył Żemka o to,

  — że z powodu jego działalności Skarb Państwa stracił na aferze FOZZ co najmniej 119,5 milionów dolarów amerykańskich, 9,6 milionów marek niemieckich, 16,8 milionów franków francuskich, 125 milionów franków belgijskich i 35,9 miliardów starych złotych polskich.

  Falzmann, który zmarł tuż po wyjściu na jaw kombinacji finansowych FOZZ i spółek, które na współpracy z Funduszem odniosły ogromne korzyści,

  — informował swoich zwierzchników o tym, że FOZZ, to tylko czubek góry przekrętów finansowych.

  Niedługo po tym poseł Edmund Krassowski z trybuny sejmowej powiedział,

  — że pod rządami premierów Mazowieckiego i Bieleckiego — Skarb Państwa stracił z tytułu różnych afer 40 bln złotych.

  [Pan Jarosław Kaczyński po pogrzebie Mazowieckiego, który „zaszczycił” swoją obecnością, po uroczystościach oświadczył mediom, że „osobiście bardzo szanował Mazowieckiego” — emjot] https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/falzmann-181x300-5.jpg?w=306&h=507 W tym czasie dyrektorem NBP był wspomniany już Grzegorz Ż., a jego doradcą także wspominany wyżej Jan Wołoszyn.

  Gdy natomiast Balcerowicz zostaje ministrem finansów, — jego zastępcami są też już wymieniani powyżej Sawicki i Misiąg.

  To dokładnie w tym czasie, — wykorzystując skorumpowanie oraz zamierzoną nieudolność systemu bankowego i finansowego,

  — Bagsik z Gąsiorowskim zbijają potężny kapitał, dokonując nieuczciwych operacji.

  Ostrzeżeni o aresztowaniu uciekają do Izraela,

  — wywożąc z Polski pół miliarda dolarów, a NBP musiał spłacać 300 mld zł tytułem udzielonych za nich gwarancji. https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/leszek_balcerowicz_1993-6.jpg?w=477&h=358 W raporcie o WSI Antoniego Macierewicza

  — możemy przeczytać, że bliskimi współpracownikami Bagsika byli dwaj oficerowie dawnej Służby Bezpieczeństwa z referatu V, czyli odpowiedzialnego za penetrację przemysłu.

  Jeszcze w 1992 r. w raporcie pt. „Tajni współpracownicy a bezpieczeństwo RP”, — sporządzonym na potrzeby rządu Jana Olszewskiego, czytamy,

  — że duże możliwości w działaniu stwarzał Bagsikowi i Gąsiorowskiemu Wójtowicz – wspomniany już wiceminister i członek rady nadzorczej FOZZ, a przy tym w czasach PRL tajny współpracownik MSW.

  Zaniechania okresu transformacji miały swoje dalsze skutki, bo trudno spodziewać się, żeby ludzie nieuczciwi kierowali się dobrem państwa.

  – Fakt, że nie było dekomunizacji, sprawił, że w sektorze finansowym i bankowym znaczącą rolę odgrywały osoby związane z komunizmem

  – uważa prof. Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej, pracownik Katedry Bankowości Szkoły Głównej Handlowej.

  – To one prowadziły politykę wyprzedaży polskiego sektora bankowego na rzecz krajów zachodnich, a skutki tego obserwujemy obecnie.

  Fakt, że w polskim sektorze bankowym dominuje obcy kapitał, następuje bardzo duży odpływ kapitału, — choćby w formie dywidend i innych płatności, — a są to sumy bardzo wysokie i mogłyby zostać w Polsce.

  Poza tym polskie banki, — wcześniej dokapitalizowane, zostały sprzedane po bardzo zaniżonej cenie.

  Czyniono to, gdy u władzy była postkomunistyczna lewica, ale też ludzie związani z lewicą, działający przy innych rządach.

  Niewątpliwie fakt, że nie dokonano weryfikacji i lustracji, należy ocenić bardzo negatywnie

  – zaznacza.

  Kolejne afery z udziałem polityków czy ludzi z nimi powiązanych, żeby tylko wymienić aferę hazardową, aferę orlenowską, Amber Gold czy Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej — (gdzie w radzie nadzorczej zasiadał nieśmiertelny Dariusz Rosati),

  — świadczą o mafijnym charakterze państwa, stworzonego w oparciu o nieuczciwy z założenia układ.

  ZABEZPIECZENIE https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/kozlowski-300x190-7.jpg?w=562&h=356 Falzmann bezskutecznie alarmował władze, ale też dziennikarzy o wielkich machlojkach finansowych, przynoszących szkodę Skarbowi Państwa,

  — sam jednak wówczas nie zdawał sobie sprawy z tego, że państwo jest całkowicie pod kontrolą tych, którzy są udziałowcami nieuczciwych operacji finansowych i dzięki nim przejmują majątek, który pozwoli im na zgromadzenie w ciągu kilku lat ogromnych fortun.

  Poczucie bezkarności i bezpieczeństwa starym funkcjonariuszom w nowych rolach dawały nie tylko gwarancje układu zawartego przy Okrągłym Stole,

  — ale też szef MSW Krzysztof Kozłowski — (pierwszym szefem MSW w III PR był Czesław Kiszczak, więc niczego obawiać się nie musieli), — przeciwnik lustracji, który uważał, że nowe służby trzeba budować w oparciu o stare.

  Zachowały one tę samą sprawność, — bo, gdy do druku przygotowywana była książka o FOZZ — (już po śmierci Falzmanna),

  — jej wydawca Marcin Dybowski został aresztowany, zatrzymany na 48 godzin i pobity. — Z bagażnika samochodu zginęły przygotowane do druku materiały i… pieniądze. — Pół roku później jego samochód spłonął – oczywiście nie sam z siebie.

  W grudniu 1991 r. został powołany rząd Jana Olszewskiego, który stał się zagrożeniem dla układu funkcjonującego po Okrągłym Stole,

  — o czym wprost mówił w 1992 r. Czesław Kiszczak:

  — nie sądziłem, że ci, którym władzę przekazaliśmy nieomal na złoconym talerzu, będą postępowali tak, jak postępują.

  Nie sądziłem, że zostanie rozpętana afera teczkowa, że Sejm przyjmie uchwałę lustracyjną, ze wszystkimi jej konsekwencjami.

  Nie po to organizowaliśmy „okrągły stół”, nie po to byłem jednym z jego konstruktorów, by działo się to, co się dzieje.

  Był to najdogodniejszy moment, przeciwnik był tak osłabiony, że uznaliśmy, że obędzie się bez jakichkolwiek awantur.

  Inna rzecz, że nie przewidzieliśmy, iż rząd premiera Mazowieckiego, że grupa mądrych ludzi z obozu „Solidarności”, tak łatwo odda władzę oszołomom politycznym.

  Zakładaliśmy, że to będzie stabilna władza. https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/jan-parys-300x199-8.jpg?w=506&h=336 Na pierwszy ogień poszedł minister obrony narodowej Jan Parys, który polecił wystąpić ze służby wojskowej wszystkim oficerom uwikłanym we współpracę z Sowietami, a kilku generałów wysłał na emeryturę, co spowodowało taki atak na niego, że musiał odejść z rządu.

  Próba dekomunizacji, której jednym z elementów była ustawa lustracyjna, doprowadziła też do upadku rząd Jana Olszewskiego i uniemożliwiła skuteczne działania rządu Jarosława Kaczyńskiego. [??? emjot]

  UKŁAD W MEDIACH

  Nieprzeprowadzenie dekomunizacji i pozostawienie m.in. w mediach ludzi dawnego reżimu, pozwoliło na stworzenie odpowiedniego klimatu dla nagonki na rząd Jana Olszewskiego, podobnie jak kilka lat później, gdy władzę przejęło PiS, i jak jest obecnie.

  — Główne stacje telewizyjne i gazety prezentują tylko jedną opcję polityczną – opcję prorządową i nawet nie próbują zachować pozorów obiektywizmu.

  Dziwimy się dzisiaj, że telewizja nie kształtuje poczucia dumy narodowej, nie budzi ducha patriotyzmu, nie pokazuje filmów o żołnierzach wyklętych czy epickich obrazów z naszej historii.

  Odpowiedź jest prosta: — to nie jest historia establishmentu III RP, a ich rodzice i dziadkowie stali po tej stronie, która zwalczała polskich patriotów

  – czy to słowem na łamach prasy, w telewizji i radiu, czy czynem w szeregach UB, SB czy KBW.

  Dopóki interesy klanów dawnego systemu nie zostaną przecięte jak węzeł gordyjski, trudno będzie cokolwiek zmienić. https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/03/nizienski-9.jpg?w=488&h=367 Nie można nie docenić roli, jaką w procesie przywracania prawdy o rzeczywistości odegrali tacy ludzie, jak sędzia Bogusław Nizieński.

  Ta prawda ujawniona w wyniku lustracji jest nie tylko kluczem do poznania przeszłości, ale przede wszystkim fundamentem budowania państwa prawa, opartego na tak elementarnych wartościach jak uczciwość, prawda i szacunek do obywateli.

  Niestety, takich ludzi jak sędzia Nizieński, którzy rozumieją, że bez odważnego rozliczenia przeszłości nie można zbudować uczciwej przyszłości, — jest ciągle w Polsce za mało,

  — ale bardzo ważne jest to, że raz ujawnionej prawdy nie da się już powstrzymać.

  ——————————–

  Anna Kołakowska, artykuł „Układ do lustracji” („Nasz Dziennik”, 7 listopada 2013 r.)

  via: http://niezlomni.com/?p=1275

  21 marca 2015

  za; http://polmedia.pl/zorganizowany-rabunek-panstwa-na-ogromna-skale-metodycznie-realizowany-od-lat-80-do-dzisiaj-kto-stworzyl-ten-mechanizm/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej